Dziś jest sobota, 27 listopada 2021 r.
Imieniny: Franciszka, Kseni, Maksymiliana
Pogoda: 2°C, lekki deszcz więcej →

ZAJĘCIA DLA SENIORÓW RUSZAJĄ PONOWNIE!

ZAJĘCIA DLA SENIORÓW RUSZAJĄ PONOWNIE!

Bardzo intensywnie zapowiadają się letnie miesiące dla seniorów z gminy Radziechowy-Wieprz. Wszystko za sprawą projektu AKTYWNI 100%”, który został dofinansowany przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej w ramach programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021–2025 Edycja 2021.

Na realizację oferty otrzymano grant w wysokości blisko 118 tysięcy złotych. Środki te zostaną przeznaczone na organizację zajęć dla seniorów, które odbywać się będą we wszystkich sołectwach gminy Radziechowy-Wieprz, będą wśród nich ćwiczenia gimnastyczne, spotkań dot. zdrowego odżywiania, warsztaty ceramiczne i zielarskie oraz wycieczki grupowe o charakterze spacerowym.

Projekt przewiduje stworzenie strony internetowej, która będzie kompletnym źródłem wiedzy dla tej grupy społecznej, a także także organizację konkursu botanicznego. W ramach konkursu przewidziane są oceny kompozycji roślinnych w ramach trzech kategorii: najpiękniejszy ogród ziołowo kwiatowy, balkon oraz parapet. 

Realizatorem projektu jest Stowarzyszenie PARAMUS w partnerstwie z Gminnym Centrum Kultury, Promocji, Turystyki. Więcej informacji, a także regulamin konkursu znajdzie Państwo na stronie internetowej https://cowkulturze.pl/.

Drukuj/PDF

Eksportuj dokument do PDF, jeśli chcesz wydrukować lub zapisać zawartość tej strony.

Udostępnij

Kategorie spraw urzędowych