Dziś jest czwartek, 30 listopada 2023 r.
Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka
Pogoda: 2°C, lekki deszcz więcej →

Zajęcia integracyjne w Przedszkolu Małego Księcia w Wieprzu

Zajęcia integracyjne w Przedszkolu Małego Księcia w Wieprzu

25.10.2023r. w naszym przedszkolu odbyły się integracyjne zajęcia z zakresu realizacji Ogólnopolskiego programu Dwujęzyczny Przedszkolak. Na zajęcia przyjechały do nas przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Czechowicach Dziedzicach wraz ze swoimi wychowawczyniami i Panią Alicją Puzoń - dyrektorem tejże placówki. Swoją obecnością zaszczyciła nas również Pani Aneta Zwolińska – Prezes Fundacji Dwujęzyczny Przedszkolak.  Wizyta naszych gości rozpoczęła się od warsztatów na temat naszej kultury Górali Żywieckich, które przeprowadziła Pani Brygida Murańska w sali Centrum Edukacji Ekologicznej. Podczas warsztatów dzieci miały możliwość zabawy drewnianymi zabawkami, grania na prostych ludowych instrumentach, a także mogły posmakować tradycyjnego chleba z masłem czosnkowym, popijając go herbatką z mięty. Następnie spacerkiem przedszkolaki udały się do naszej placówki, gdzie zostały przywitane w holu przedszkola przez dzieci z grupy Przyjaciele Planet. Zajęcia dydaktyczne z zakresu nauki języka angielskiego z wykorzystaniem platformy edukacyjnej Dwujęzycznego Przedszkolaka przy współpracy z Panią Moniką Więcek przygotowała i przeprowadziła Pani Izabela Dudek- anglista, nauczyciel wychowania przedszkolnego oraz metodyk Dwujęzycznego Przedszkolaka.  W czasie zajęć dzieci utrwalały i doskonaliły swoje kompetencje językowe w zakresie posługiwania się językiem angielskim, uczestnicząc w zabawach słowno – muzycznych oraz ruchowych pod hasłem Pumpkin Party. Po zajęciach na naszych gości czekała niespodzianka  w postaci ogromnego tortu ufundowanego przez Fundację Dwujęzyczny Przedszkolak.

Na zakończenie bardzo udanego dnia dwujęzycznej integracji Pani Aneta Zwolińska przekazała na ręce Pani Dyrektor Danuty Adamczyk  wyróżnienie dla Przedszkola Małego Księcia w Wieprzu - Statuetkę za pracę na rzecz rozwoju dwujęzyczności. Podziękowanie otrzymała również Pani Alicja Puzoń Dyrektor ZSP w Czechowicach – Dziedzicach nr 2, za propagowanie Programu Dwujęzyczny Przedszkolak w mediach społecznościowych oraz aktywną jego realizację, nagrodzeni zostali także nauczyciele, między innymi Pani Monika Więcek pracująca w naszym przedszkolu.

W imieniu całej społeczności przedszkolnej pragnę wyrazić wdzięczność za docenienie naszej pracy,  a wszystkim wyróżnionym serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

Składam podziękowanie Pani Alicji Puzoń, a także nauczycielom i przedszkolakom za wizytę w naszym przedszkolu oraz wspólnie spędzony czas, który długo pozostanie w naszej pamięci.

Słowa podziękowania kieruję również w stronę Pani Brygidy Murańskiej i Pani Agnieszki Zemczak, które tak pięknie i gościnnie przyjęły nas i naszych gości w Centrum Edukacji Ekologicznej.

Danuta Adamczyk
Dyrektor Przedszkola Małego Księcia w Wieprzu

Kategorie spraw urzędowych