Dziś jest czwartek, 30 listopada 2023 r.
Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka
Pogoda: 2°C, lekki deszcz więcej →

Zakończenie projektu grantowego mPotęga

Zakończenie projektu grantowego mPotęga

Szkoła Podstawowa w Przybędzy kończy realizację projektu matematycznego pod nazwa Budujemy miasta… czyli mali urbaniści. Projekt refundowany jest przez mBank w ramach Programu grantowego "mPotęga" - VII edycji, adresaci działań to uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej.

Projekt rozpoczął się we wrześniu 2020 r. i miał trwać do grudnia 2020 r., jednak pandemia pokrzyżowała plany i zostanie zakończony do końca kwietnia.

Celami projektu było przybliżenie zagadnień matematycznych w ciekawy, zabawowy sposób. Uczniowie poznawali wzory na pola figur, obliczali obwody, zamieniali jednostki. Z kartonowych opakowań powstawały budowle, a połączone budowle tworzyły miasta.

Każdy uczeń miał do swojej dyspozycji pakiet przyborów geometrycznych, kalkulator i materiały plastyczne. W ramach projektu został zakupiony tablet i pomoce dydaktyczne, które wykorzystywano na zajęciach. W działania włączyli się również rodzice uczniów oraz nauczyciele. Na zajęciach czas upływał szybko i przyjemnie. Uczniowie chłonęli wiedzę i wymieniali się doświadczeniami. Zajęciom towarzyszyła też zdrowa rywalizacja. Uczniowie prześcigali się w pomysłach, zamieniając je w czyny.

Teraz nadszedł czas na podsumowanie projektu. Jeszcze ostatnie szlify i ,, teścik” sprawdzający co zostało w głowach. Na wszystkich czekają wspaniałe nagrody.

Kategorie spraw urzędowych